SDP:n lautakuntien edustajat

Tarkastuslautakunta

Puheenjohtaja Pakarinen Sirpa
Pääskyntie 10, 80510 Onttola
sirpa.pakarinen@kolumbus.fi
p. 050 371 0934

Tiittanen Tero
p. 044 974 0117

Sivistyslautakunta

Varapuheenjohtaja Kukkonen Seppo

Lietteentie 4 A, 81160 Romppala
seppo.kukkonen@telemail.fi
p. 044 312 0856

Jäsenet

Matjuschi Leila

Vanha Nurmeksentie 74B, 80710 Lehmo

matjuschi@gmail.com

p. 040 561 3209

Turunen Marko
Kaisalantie 12, 80710 Lehmo
turunenmarko@hotmail.com
p. 050 368 6517

kunnanhallituksen edustaja: Matti Mäntynen

Ympäristölautakunta

Jäsenet

Kähkönen Jonna
Mönnintie 57 b, 81230 Mönni
jekahkonen@gmail.com
p. 050 402 9430

Romppanen Taisto
Ylä-Katajavaarantie 18, 81120 Katajaranta
taisto.romppanen@gmail.com
p. 040 732 1858

Hakola Heidi
Mustavaarantie 15, 81235 Lehtoi
heidi.hakola@selkie.fi
p. 045 851 4974

kunnanhallituksen edustaja: Leena Nyyssönen

Tekninen lautakunta

Puheenjohtaja Kauppinen Marja
Jyrkäntie 2 B 7, 80710 Lehmo
marja.kauppinen@kontiolahti.fi
p. 0400 548 830

Jäsenet
Pakarinen Juha
Torpparintie 13, 80710 Lehmo
jkpakarinen@gmail.com
p. 050 339 9582

Hyttinen Pasi
Kylmäojantie 102, 80710 Lehmo
pasi.hyttinen@siunsote.fi
p. 050 341 8132


Hälinen Mari
Keskijärventie 1429, 81235 Lehtoi
mari.halinen@kontiolahti.fi
p. 050 395 1951